Formacioni startues i FC Ballkanit në përballjen ndaj SC Gjilanit

Formacioni startues i FC Ballkanit në përballjen ndaj SC Gjilanit

Klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani sot luan ndaj Gjilanit në kuadër të javës së 21-të në Superligë të Kosovës.

Ky takim zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan duke filluar nga ora 13:00.

Ballkani dje ka bërë stërvitjen e fundit për këtë ndeshje.

Klubi suharekas i drejtuar nga Bledi Shkëmbi starton me këtë formacion: Ljuljanovic, Thaqi, Potoku, Hoxha, Gripshi, Krasniqi, Daku, Kuc, Jashanica, Prekazi dhe Baftiu.

Ndërsa rezervistët janë: Berisha, Maksutaj, Shala, Sinani, Bytyqi, Haxhihamza dhe Zeka.

RAPORTO