Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Gjeorgjisë

  • 12.10.2021
Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Gjeorgjisë

Ndeshja fillon në orën 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Ndonëse pa gjasa për kualifikim, futbollistët e Kombëtares së Kosovës janë zotuar se do të japin maksimumin për të arritur fitoren e dytë në këto kualifikime dhe për të pasur në fund një plasman sa më të mirë, i cili do t’i shërbejë më pas në ngritjen e moralit por edhe në përmirësimin e pozitës në renditjen e FIFA-s.


Kosova është e parafundit me vetëm katër pikë nga pesë ndeshje, katër më pak se vendi i tretë Greqia dhe tri më shumë se Gjeorgjia në vendin e fundit.

Spanja dhe Suedia i prijnë grupit me 13, përkatësisht 12 pikë.

Formacioni i mundshëm i Kosovës për ndeshjen ndaj Gjeorgjisë:

Kombëtarja e Kosovës: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Fazliji, Aliti, Dresevic, Loshaj, Celina, Rashica, Muriqi, Rashani.

Kryetarjner: Bernard Challandes.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë