Formacioni i javës në Premierligë, dy lojtar janë nga skuadra e Liverpoolit

Foto: Ilustrim

Alan Shearer futbollisti i cili e mbanë rekordin e golave të shënuar në Premierligë ka votuar për formacionin e kësaj jave.

Shearer e ka zgjedhur portierin e Burnley, Pope si “gardian” të portës kurse në mbrojtje atë do të ndihmojnë Aarond, Van Dijk, Fernandez dhe Clark.

Kurse tre mesfushorët janë Henderson, Grealish dhe Hayden ndërsa sulmi do të përbëhet nga Traor, Aguero dhe Jiminez.