Formacionet zyrtare të përballjes në mes Mainzit dhe Bayern Munich

Formacionet zyrtare të përballjes në mes Mainzit dhe Bayern Munich

Mainz dhe Bayern Munich i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 20-të në Bundesligë.

Ndeshja që fillon në ora 15:30 do të zhvillohet në stadiumin ‘Opel Arena’ derisa vendasit kanë ditur t’u shkaktojnë probleme Bavarezëve në të kaluarën.

Mainz për këtë takim do të jetë pa dy lojtarët si, Stefan Bell dhe Edimilson Fernandes, që janë të lënduar.


Në anën tjetër, Bayerni nuk mund të llogaris në lojtarët si, Kingsley Coman, Javier Martinez dhe Niklas Sule, që po ashtu janë të lënduar.

Formacioni startues i Mainz: Zentner, Juste, Brosinski, Niakhate, Boetius, Quaison, Oztunali, Kunde, Baku, Barreiro, Mateta.

Formacioni startues i Bayern Munichut: Neuer, Pavard, Thiago, Lewandowski, Perisiv, Boateng, Goretzka, Davies, Muller, Alaba, Kimmich. 

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë