Formacionet e mundshme: Inter – Milan

Formacionet e mundshme: Inter – Milan

Sonte (e martë) do zhvillohet super përballja mes Interit dhe Milanit, e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Italisë.

Derbi i Milanos premton spektakël, andaj assesi s’duhet humbur.

Dy skuadrat do bëjnë çmos që të fitojnë ndeshjen për t’u kualifikuar në raundin e radhës.


Te “Neurazzurët” nuk priten shumë ndryshime, vetëm se sulmi të jetë i ndërtuar nga Romelu Lukaku dhe Alexis Sanchez, me Lautaro Martinezin që qëndron në stol.

Derisa, te “Rossonerët”, Mario Mandzukic pritet të jetë nga minuta e parë, ngase Samu Castillejo në kohën e fundit nuk është në formën e duhur dhe Tatarusanu të jetë në portë në vend te Donnarummas.

Formacionet e mundshme:

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, de Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Sensi, Darmian; Lukaku, Sanchez.

Milan (4-2-3-1): Tatarusanu; Dalot, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Kessie, Meite; Saelemaekers, Diaz, Mandzukic; Ibrahimovic.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë