Fitore dramatike e Manchester United ndaj West Ham

19.09.2021

Manchester United ka arkëtuar tri pikë të reja në Premier Ligë pas ka triumfuar ndaj West Ham Unitedit me rezultat 2-1. Benrahma e kaloi West Hamin në avantazh në minutën e 30’ të ndeshjes, por vetëm pesë minuta më vonë Cristiano Ronaldo e riktheu barazpeshën duke shënuar për 1-1. Fitoren “Djajve të Kuq” ua siguroi […]

Fitore dramatike e Manchester United ndaj West Ham Foto: Ilustrim

Manchester United ka arkëtuar tri pikë të reja në Premier Ligë pas ka triumfuar ndaj West Ham Unitedit me rezultat 2-1.

Benrahma e kaloi West Hamin në avantazh në minutën e 30’ të ndeshjes, por vetëm pesë minuta më vonë Cristiano Ronaldo e riktheu barazpeshën duke shënuar për 1-1.

Fitoren “Djajve të Kuq” ua siguroi Lingard i cili shënoi në minutën e 89’ të ndeshje.

Por, vendasit mund ta fitonin një pikë nga kjo ndeshje sikur Noble të shënonte gol nga penalltia në minutën e 95’ por që nuk ia doli dhe tri pikë shkuan për skuadrën e trajnerit Ole Gunnar Solskjaer.

Kështu United vazhdon me formën e mirë duke u renditur në vendin e dytë me 13 pikë pas pesë ndeshjeve në Premier Ligë.