Finalja e Ligës së Kampionëve UEFA 2023 do të luhet në Stamboll

Finalja e Ligës së Kampionëve UEFA 2023 do të luhet në Stamboll
Taulant Krasniqi

19.07.2021 / Sport

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka njoftuar se finalja e Ligës së Kampionëve 2023 do të luhet në Stamboll.

UEFa ka bërë të ditur se stadiumi olimpik i Stambollit “Ataturk Olympic” do të mirëpresë ndeshjen finale të këtij kompeticioni.

Bordi ekzekutiv i UEFA-s po ashtu ka vendosur që fillimi i sezonit të klubeve evropiane për sezonet 2021-2022 dhe 2022-2023 të mbahet në Stamboll.

Nga ana tjetër, Federata Turke e Futbollit, tha se “Përzgjedhja e Turqisë si nikoqire e një ngjarje të jashtëzakonshme të fillimit të sezonit, siç është premiera e UEFA-s, ka përforcuar besimin ndaj vendit tonë në organizimin e ngjarjeve ndërkombëtare”.

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit

1

14 orë më parë / Sport

FBK: Më 1 gusht fillon afati kalimtar