Bizneset Vende Pune Ofertat

FFK-ja del me njoftim për biletat e ndeshjes Kosovë – Izrael

FFK-ja del me njoftim për biletat e ndeshjes Kosovë – Izrael

13.10.2023 Sport

Pas njoftimit të UEFA-s për shtyrjen për kohë të pacaktuar të ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, Federata e Futbollit të Kosovës ka dalë me një njoftim, për të gjithë tifozët që kanë blerë bileta për këtë ndeshje.

Siç njofton FFK, mjetet do t’u rimbursohen automatikisht në periudhën kohore brenda 7 ditësh të gjithë atyre që kanë bileta.

“Pas njoftimit të UEFA-s për shtyrjen për kohë të pacaktuar të ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, në kuadër të Grupit I për kualifikimet Euro 2024, e planifikuar të zhvillohej më 15 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri” për shkak të situatës së krijuar së fundmi në Izrael, ku është shpallur gjendje lufte, FFK informon të gjithë personat të cilët kanë blerë biletat për këtë ndeshje, se mjetet do t’u rimbursohen automatikisht në periudhën kohore brenda 7 ditësh, në llogaritë bankare përmes së cilave i kanë blerë biletat.

Në rast se pas 7 ditësh ju nuk i keni pranuar mjetet në llogari, ju lutem kontaktoni në email: bileta@t-ticket.al ose tickets@ffk-kosova.com”, thuhet në njoftim.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Hidhet shorti për 1/16-tën e Kupës së Kosovës

Hidhet shorti për 1/16-tën e Kupës së Kosovës

Sot (e premte) me fillim nga ora 11:00 në objektet e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është hedhur shorti për fazën e 1/16-tës në Kupën e Kosovës.

Është tërhequr shorti për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës në futboll, ku tani në këtë fazë marrin pjesë edhe klubet e Superligës dhe Ligës së Parë.

Fati i shortit ka dashur që të mos ketë asnjë super derbi në këtë fazë, por ndeshjet interesante nuk mungojnë.

Njëra nga më interesantet është ajo në mes të Drenicës dhe Ballkanit, Llapi-Phoenix dhe Flamurtari-Dukagjini.

Prishtina do të ndeshet e me Rahovecin, Gjilani me Ramiz Sadikun, Feronikeli ’74 me Istogun, Drita me Dardanën, Liria me Rilindja ’74 dhe Malisheva-Kika.

Në takimet tjera do të ndeshen: Prishtina e re-Behari, Fushë Kosova-2 Korriku, Suhareka-Trepça, Vllaznia e Pozheranit-Trepça ’89, Dinamo-Vushtria, Vëllaznimi-Ferizaj dhe Ulpiana-Vjosa.

Zyrtare: Shkarkohet Primoz Gliha

Zyrtare: Shkarkohet Primoz Gliha

Federata e Futbollit e Kosovës e ka shkarkuar selektorin e Kosovës, Primozh Gliha.

Vendimi ka ardhur pas dështimit të KOmbëtares së Kosovës pë t’u kualifikuar në Euro 2024.

Njoftim i plotë i FFK-së:

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se me përfundimin e ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, ka përfunduar edhe marrëveshja me trajnerin e deritanishëm Primozh Gliha.

FFK-ja e falënderon përzgjedhësin Gliha për punën e tij në krye të ekipit kombëtar në gjashtë ndeshjet kualifikuese të zhvillura pas shkarkimit të ish-përzgjedhësit, Alain Giresse.

Federata e Futbollit e Kosovës tashmë ka filluar analizimin e thellë të situatës aktuale në ekipin kombëtar A dhe pas kësaj analize do të merren masat adekuate dhe veprimet e ardhshme, përfshirë edhe angazhimin e përzgjedhësit të ri që do t’i prijë ekipit kombëtar.

FFK-ja delegon gjyqtarët për javën e 13-të të Superligës së Kosovës

FFK-ja delegon gjyqtarët për javën e 13-të të Superligës së Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës ka deleguar gjyqtarët për ndeshjet e javës së 13-të të AlbiMall Superligës së Kosovës në futboll.

Ndeshja kryesore e javës është ajo mes Prishtinës dhe Llapit.

Drejtësinë në këtë ndeshje do ta ndaj gjyqtari Valon Bajgora.

Një ndeshje tjetë interesante është edhe ajo mes Dukagjinit dhe Dritës.

Kjo ndeshje do të gjykohet nga Genc Nuza.

Më posht i gjeni gjyqtarët e të gjitha ndeshjeve të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës.

Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende30 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë