FC Ballkani falënderon Lirinë dhe Feronikelin për shfrytëzim të stadiumit

  • 22.09.2022
FC Ballkani falënderon Lirinë dhe Feronikelin për shfrytëzim të stadiumit

Ballkani është rikthyer në shtëpi pas disa muajsh mungesë.

Fusha e stadiumit në Suharekë është rinovuar, teksa suharekasit kanë zhvilluar ndeshjet jashtë shtëpisë së tyre.

Kampioni në fuqi disa ndeshje i zhvilloi në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë e një tjetër në Drenas, ndërsa stërvitjet i kanë mbajtur në ‘Përparim Thaçi’ në Prizren.


Suharekasit kanë falënderuar Lirinë dhe Feronikelin, për lejimin për shfrytzëim të stadiumeve të tyre.

Postimi i plotë i FC Ballkanit:

Në momentet më kulminante të klubit tonë FC Ballkani që nga themelimi i tij, dëshirojmë të ndajmë kohën dhe të reflektojmë tek Miqtë tanë të cilët në dinamikën e madhe në të cilën është klubi, për asnjë moment nuk hezituan të na asistojne në ofrimin e infrastrukturës dhe aseteve të tyre.

Këto klube me traditë në futbollin kosovar na kanë hapur dyert e shtëpisë së tyre atëherë kur ne kishim nevojë më së shumti pasi ishim në renovim në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Faleminderit përzemërsisht
Liria Fc dhe Fc Feronikeli
Shumë suksese ne rrugëtimin tuaj.
Shtëpia jonë është edhe shtëpia juaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë