FC Ballkani eliminohet nga KF Llapi në rrethin e 1/8 së finales në Kupën e Kosovës

FC Ballkani eliminohet nga KF Llapi në rrethin e 1/8 së finales në Kupën e Kosovës
Çlirim Gashi

09.02.2021 / Sport

Sot kanë nisur të zhvillohen ndeshjet e rrethit të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës.

Në kuadër të Kupës së Kosovës sot është zhvilluar ndeshja në mes të KF Llapit dhe klubit futbollistik nga Suhareka, Ballkani.

Klubi suharekas u mposht nga lojtarët e drejtuar nga Tahir Batatina, kështu edhe duke u eliminuar nga ky kompeticion.

U desh të zhvillohen edhe penalltitë për të përcaktuar fituesin, pasi 120 minutat e ndeshjes nuk sollën gola.

Pas ekzekutimit të pentlltive, Llapi fitoi me rezultat 4-3.

LEXO EDHE:  Batatina: Nuk ka shanse që lojtarët e Ballkanit të jenë pjesë e Llapit në garat evropiane
RAPORTO