FC Ballkani e mirëpret sonte Slavia Praha në “Fadil Vokrri” për shansin historik

  • 27.10.2022
FC Ballkani e mirëpret sonte Slavia Praha në “Fadil Vokrri” për shansin historik

Skuadra e Ballkanit luan sonte në shtëpi, në kuadër të Conference League.

Skuadra e Ilir Dajës, Ballkani luan sonte në ‘Fadil Vokrri’, në Prishtinë, kundër gjigantit çek, Slavia Prague.

Suharekasit do të zbresin në fushë me asgjë për të humbur, në kërkim të fitores që do t’i linte të shpresonin për një kalim tutje.


Ballkani futet në këtë ndeshje nga fundi i tabelës, me 4 pikë, aq sa ka edhe Slavia Prague në pozitën e parafundit.

Kosovarët janë skuadra që ka shënuar më së shumti gola në grup (8), si dhe ka pranuar më së shumti (9). Slavia në anën tjetër mban një gol-diferencë 4:6.

Liderët e grupit janë Sivasspor me 7 pikë, kurse Cluj është në pozitën e dytë me 7 pikë po ashtu.

Ndeshja mes Ballkanit dhe Slavia luhet me fillim nga ora 21:00.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë