FC Ballkani – CFR Cluj, UEFA cakton gjyqtarët për ndeshjen e Ligës së Konferencës

  • 06.09.2022
FC Ballkani – CFR Cluj, UEFA cakton gjyqtarët për ndeshjen e Ligës së Konferencës

Me fillim prej orës 18:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, zhvillohet ndeshja në mes të FC Ballkanit dhe klubit rumun, CFR Cluj.

Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të fazës së grupeve të njërës ndër kompeticionet më të mëdha evropian, Liga e Konferencës.

Ndërkaq, tashmë shtëpia e futbollit evropian, UEFA ka caktuar edhe gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë për këtë ndeshje.


UEFA i ka besuar gjyqtarit zviceran, Urs Schyder, kjo si gjyqtar kryesor në këtë takim.

Schyder do të ndihmohet nga Marco Zurcher dhe Zurcher Benjamin, teksa Sven Wolfensberger do të jetë gjyqtar i katërt.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë