EURO 2020, Uellsi – Zvicra, formacionet zyrtare – startojnë Shaqiri e Xhaka

EURO 2020, Uellsi – Zvicra, formacionet zyrtare – startojnë Shaqiri e Xhaka
Çlirim Gashi

12.06.2021 / Sport

Edhe sot vazhdon Kampionati Evropian “EURO 2020” me tri super ndeshje.

Me fillim nga ora 15:00 Uellsi – Zvicra do të takohen në kuadër të Kampionatit Evropian.

Uellsi e Zvicra gjenden në grupin A, së bashku me Italinë dhe Turqinë, ku gjatë mbrëmjes së djeshme italianët shënuan fitore me rezultat 3-0 ndaj turqve.

Ndeshja Uellsi – Zvicra zhvillohet në stadiumin “Baku Olympic Stadium”.

Formacionet e zyrtare

Uells: Ward, Davies, Rodon, Allen, Ramsey, Bale, Moore, Roberts, Morrell, James, Mepham.

Zvicra: Sommer, Mbabu, Elvedi, Akanji, Embolo, Freuler, Seferovic, Xhaka, Rodriguez, Schar, Shaqiri.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme do të zhvillohen edhe dy ndeshje interesante, me fillim nga ora 18:00 do të përballet Danimarka me Finlandën, ndërsa nga ora 21:00 do të zhvillohet edhe ndeshja Belgjika – Rusia./SuharekaOnline/

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit