EURO 2020, Belgjika – Rusia, formacionet zyrtare

EURO 2020, Belgjika – Rusia, formacionet zyrtare
Çlirim Gashi

12.06.2021 / Sport

Pas suspendimit të ndeshjes Danimarka – Finlanda, vazhdon sonte përsëri Kampionati Evropian “EURO 2020” edhe me një super ndeshje.

Me fillim nga ora 21:00 Belgjika – Rusia do të takohen në kuadër të Kampionatit Evropian.

Këto dy përfaqësuese gjenden në grupin B, së bashku me Danimarkën dhe Finlandën.

Ndeshja Belgjika – Rusia zhvillohet në stadiumin “Saint Petersburg Stadium” – St Petersburg.

Formacionet e zyrtare

Belgjika: Courtois (GK); Alderweireld, Boyata, Vertonghen (C); Castagne, Dendoncker, Tielemans, T. Hazard; Mertens, Lukaku, Carrasco.

Rusia: Shunin (GK), Fernandes, Semenov, Dzhikiya, Zhirkov; Ozdoev, Barinov; Zobnin, Golovin, Kuzyaev; Dzyyba./SuharekaOnline/

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit