Ende e paqartë se ku do të zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve

Ende e paqartë se ku do të zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve
Çlirim Gashi

10.05.2021 / Sport

Është ende e paqartë se ku do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve në mes të Chelseat dhe Manchester City.

Shtëpia më e madhe e futbollit, UEFA do të zhvillojë disa bisedime me qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar për arsye që të bëhet transferimi i mundshëm i finales së Ligës së Kampionëve në stadiumin “Wembley”.

Turqia u shtua së fundmi në “listën e kuqe” të Anglisë për kufizimet e udhëtimit COVID-19, duke hedhur dyshime nëse dyshja e Premier League Chelsea dhe Manchester City mund të fluturojnë për në Stamboll për finalen më 29 maj.

UEFA është e përgatitur të zhvendosë ndeshjen në Wembley, por atyre do t’u duhen disa kritere që të plotësohen para se të marrin një vendim përfundimtar.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit