Çlirim Gashi
03.04.2019, 9:32

Ekskluzive: KB Ylli në sezonin e ardhshëm në Champions League ose FIBA Europe Cup

Skuadra e Suharekës, Golden Eagle YLLI me fitoret dhe spektaklin që po bën në këtë sezon në SuperLigën e Kosovës në Basketboll, Ylli në sezonin e ardhshëm do të merrë pjesë edhe në Champions League ose FIBA Europe Cup.

Sukseset për skuadrën e Suharekës nuk po ndalen, kryetari i KB Ylli, z. Naim Berisha konfirmoi se KB Ylli do të merrë pjesë në sezonin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve ose në FIBA Europe Cup.

Në të dyja këto liga, skuadrat kualifikohen duke u bazuar në ligat e tyre kombëtare dhe garat e kupës, por ky nuk është i vetmi faktor vendimtar, pasi ndonjëherë klubet që nuk kanë mbaruar në vendin më të lartë kualifikohen.

LEXO PO ASHTU:  Man UTD kërkon 200 milion nga Real Madridi për Pogban

Kujtojmë se Klubi i Suharekës, KB Golden Eagle Ylli, pas 25 xhirove, ndodhet në pozitën e dytë me 18 fitore, dhe 7 humbje.


Potenciali dhe kushtet që ofrojnë bizneset e Suharekës

Produktet gjithmonë janë prodhuar me një pasion të madh për luksin dhe rehatinë si dhe në përshtatje me prirjet më të fundit të dizajnit.