Edon Zhegrova kërkohet nga AC Milan

  • 15.01.2019
Edon Zhegrova kërkohet nga AC Milan

Milan po vuan një sezon me oshilacione që rrezikon të kthehet në dështim nëse nuk do të kualifikohet në Ligën e kampioneve, por drejtuesit vazhdojnë për të ardhmen e klubit dhe po kontaktojnë talente të ndryshëm.

Emri i fundit i dalë në skenë është Edon Zhegrova, talenti i përfaqësueses kosovare të futbollit që me lojën e tij ka spikatur në shumë ndeshje.


Anësori i djathtë që është në pronësi të Genk në Belgjikë, konsiderohet një xhol në repartin ofensiv dhe shumë skuadra të tjera europiane po monitorojnë me interes, ecurinë e tij. 19-vjeçari Edon Zhegrova ka dhënë indikacione të shkëlqyera nga skautët e klubit kuqezi dhe drejtori i klubit, braziliani Leonardo ka udhëzuar agjentët të vlerësojnë blerjen e atij që quhet “Mesi i Kosovës”.

Milan ka nxjerrë në treg Çalhanollu, i cili ka zhgënjyer me fanellën kuqezi që prej transferimit nga Bayer Leverkusen, dhe Zhegrova është një lojtar i ngjashëm që premton më shumë. Zhegrova ka luajtur 12 ndeshje për Genkun gjatë këtij sezoni, shtatë prej të cilave ishin në ligën Belge. Mbetet për tu kuptuar nëse Milan do insistojë për merkaton e janarit, apo do të presë që Zhegrova të mbyllë sezonin në belgjikë, raporton topchannel.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë