Edhe Tmusic largohet nga Ylli, transferohet te Trepça

Pas largimit të Erjon Kastratit nga Golden Eagle Ylli, edhe Mikaile Tmusic ka konfirmuar se më nuk do të jetë pjesë e klubit suharekas.

Edhe Tmusic largohet nga Ylli, transferohet te Trepça

Tmusic përmes një postimi ka bërë të ditur se po largohet nga kampioni në fuqi i Superligës së Kosovës, ai ka falënderuar drejtuesit e klubit suharekas si dhe tifozët “Xhebrailat” për mbështetjen e dhënë gjatë gjithë kohës sa ishte pjesë e klubit.

Mikaile Tmusic dhuroi spektakël në basketbollin kosovar, ku ndihmoi edhe klubin e Yllit që të fitojë titullin, ku u zgjodh edhe MVP i serisë finale të Playoff-it.


Ndërkaq, pas largimit nga klubi suharekas, Tmusic është transferuar te klubi basketbollistik nga Mitrovica, Trepça.

Mikaile Tmusic zbarkon në minatori, duke përforcuar skuadrën mitrovicase, dhe duke qenë nga tani pretendenti numër një për titullin e kampionit.

Ka qenë vet klubi mitrovicas që e kanë bërë të ditur një gjë të tillë.

“Snajperisti me numrin 7-të zbarkon në “Minatori”. Super Mikale Tmusic i bashkohet klubit tonë!”, thuhet në njoftimin e KB Trepçës.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë