Sport

E pranon trajneri i Çekisë: Kosova po bën histori

Foto: Ilustrim

Çekia ka pësuar humbje në ndeshjen e zhvilluar ndaj Kosovës, me rezultat 2:1.

Pas ndeshjes në konferencën për shtyp për skuadrën e Çekisë u paraqit i vetëm trajneri i skuadrës, Jaroslav Silhavy.

Silhavy pas ndeshjes tha se Kosova e meritoi fitoren. Ai gjithashtu tha se atmosfera e krijuar në stadiumin “Fadil Vokrri” ishte mbresëlënëse.

“Një humbje jo e lehtë për ne. Luajtëm mirë e dhamë maksimumin gjatë gjithë kohës. Gabimet tona ndikuan në rezultat dhe duhet të ua urojmë fitoren. Ndoshta lojët të cilët i kemi zhvilluar në shtëpi, kemi menduar që do të shkojmë përpara. Unë edhe më herët e ceka, ishte një ndeshje e ashpër dhe në fund humbëm. E shënuam një gol mjaftë herët, mirëpo kur na barazuan, ata filluan t’i shpejtoni sulmet. Fati nuk e deshi që Patrik Schik të mos shënoj edhe golin e dytë, po të shënonte ai gjërat normalisht që do të ishin ndryshe”, tha pas ndeshjes trajneri çek.

Cineplexx organizon eventin Family Night me çmim special të biletave

Cineplexx sjell premierën e filmit Playing with Fire, për të cilin do të organizojë një event Family Night në të dy kinematë.

Ai shtoi se Kosova po bën histori.“Kosova është duke krijuar një histori, është e dukshme që të gjithë djelmoshat e përfaqësueses së Kosovës janë lojtarë që luajnë jashtë vendit dhe mjafton kur e shikojmë që gjestet në fushë të Muriqit tregojnë se më të vërtet kjo është një kombëtare në ngritje, po bënë histori. Nuk duhet të themi një shtet i vogël dhe me thënë se nuk ka ekip të madh, ka ekip të madh dhe po bënë histori”, tha ai.

Çekia me këtë humbje mbetet në vendin e tretë pas Anglisë dhe Kosovës e cila renditet e para.