E kryer, Liverpooli pranon ofertën e Bayern Munich për Sadio Mane

Ylli do të largohet nga Liverpool pas gjashtë vitesh për t’iu bashkuar kampionëve të Bundesligës

E kryer, Liverpooli pranon ofertën e Bayern Munich për Sadio Mane

Sadio Mane do t’i bashkohet Bayern Munichut pasi kampionët gjermanë arritën një marrëveshje prej 41 milionë eurosh (35 milionë £/43 milionë dollarë) me Liverpoolin.

Liverpooli do të marrë një tarifë fikse prej 32 milionë eurosh (27 milionë £/34 milionë dollarë) për ndërkombëtarin senegal, me 6 milionë euro të tjera (5 milionë £/6 milionë dollarë) në dispozicion në bazë të paraqitjeve dhe 3 milionë euro në varësi të arritjeve individuale dhe ekipore.


Tarifa e transferimit do të thotë që Liverpooli e ka shitur anësorin për më shumë se 33.5 milionë £ (39 milionë euro/40 milionë dollarë) që ata patën për ta nënshkruar atë nga Southampton në 2016.

Pse Mane po largohet nga Liverpool?

30-vjeçari informoi Liverpool-in për dëshirën e tij për t’u larguar pas humbjes së tyre në finalen e Champions League kundër Real Madrid në maj.

Mane është gati për një sfidë të re pas gjashtë vitesh në Anfield dhe la të kuptohet para finales së Ligës së Kampionëve se do të bënte një njoftim për të ardhmen e tij.

Bayern ishte favoriti i menjëhershëm për të nënshkruar me sulmuesin, pasi pala gjermane ka nevojë për investime të mëtejshme në vijën e tyre të parë.

Fituesit e Bundesligës rrezikojnë të humbasin sulmuesin e yllit Robert Lewandowski pasi polaki deklaroi dëshirën e tij për t’u larguar këtë verë, me Barcelonën duke u përpjekur ta nënshkruajë atë.

Si performoi Mane për Liverpoolin?

Marrëveshja mes Liverpoolit dhe Bayernit do t’i japë fund gjashtë viteve të suksesshme në Merseyside për Mane.

Sulmuesi fitoi Champions League, Premier League, FA Cup, Carabao Cup, UEFA Super Cup dhe Kupën e Botës për Klube në kohën e tij në Reds.

Në përgjithësi, ai bëri 269 paraqitje për klubin dhe shënoi 120 gola.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë