Dybala dëshiron 425 mijë dollar në javë për t’u bashkuar me Man Utd

Ylli i Juventusit dëshiron që të shpenzohen shumë para, për transferimin e tij në Manchester United.

Paulo Dybala i ka thënë Manchester United që t’i paguajë atij 425 mijë dollar në javë nëse ata dëshirojnë që ai të pajtohet për një transferim në Old Trafford, sipas Daily Mail.

Siç raportohet nga Goal, United ka hyrë në bisedime të hershme me Juventusin mbi një marrëveshje të mundshme shkëmbimi që do të shihte sulmuesin Romelu Lukaku me kokë në drejtim të kundërt.

Dhe Dybala tani thuhet se ka përshkruar atë që ai dëshiron që Djajtë e Kuq ta paguajnë atë në paga – një shifër prej 425 mijë dollar në javë që do ta bënte atë të dytin fitues në Premier League së bashku me Mesut Ozil.

RAPORTO