Driton Kuka: Të rinjtë si Majlinda po na bëjnë krenar

  • 25.01.2019
Driton Kuka: Të rinjtë si Majlinda po na bëjnë krenar

Pas fitorës së djeshme nga xhudistja Majlinda Kelmendi në Grand Prix Tel Aviv, e cila po bënë bujë të madhe në botë, trajneri i saj, Driton Kuka shprehi se pas fitores që bëri Majlinda Kelmendi ka pasur shumë emocione të lumtura, po ashtu ai tha se të rinjtë si Majlinda po na bëjnë krenar çdo herë.

Driton Kuka përmes një postimi në llogarin e tij në Facebook ka shprehur se “Të rinjtë si Majlinda po na bëjnë krenar çdo ditë e më shumë”, po ashtu ai postoi edhe një fotografi ku shihet xhudistja, Majlinda Kelmendi duke luftuar me kundërshtaren e saj, Gili Cohen.


Xhudistja, Majlinda Kelmendi ishte ftuar të mirrte pjesë në një turne të xhudos, Grand Prix Tel Aviv, ku ajo duke i mposhtur kundërshtarët e saj, arriti që të shkojë në finale, dhe ta fitojë atë, ku në finale luftoi me kundërshtaren, Gili Cohen, për ta mposhtur atë, Kelmendit nuk iu deshën as minutat, ajo për disa sekonda e mposhti atë.

Majlinda Kelmendi, edhe këtë herë fitoi medaljen e artë duke i sjellur Kosovës edhe medaljen e 4 të artë, si dhe Kosova me anë të sportit ka arritur që të depërtojë edhe në shtetet e tjera botërore, ku dhe po arrin sukses çdo herë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë