Dortmundi në vazhdime, Werderi kualifikohet në çerekfinale e Rashica paraqitet 69 minuta

Skuadra e Dortmundit ka barazuar në kohën e rregullt 2:2 ndaj Paderbornit, në takimin e të tetës së finales së Kupës së Gjermanisë në futboll. 

Për verdhezinjtë shënuan Can (6′), Sancho (16′) dhe për Paderbornin realizuan Justvan (79′) e Owusu (90+8 nga peanltlia). Ndeshja shkon në vazhdime. 

Werder Bremeni triumfon me rezultat 2:0 ndaj Greuther Furth-it.

Mohwald (12′) dhe Agu (73′) shënuan për Werderin. Futbollisti Milot Rashica u paraqit standard për Werderin dhe u zëvendësua nga minuta e 69-të. 

Werderi kualifikohet në çerekfinale.

RAPORTO