Dortmund – Sevilla, formacionet e mundshme

Dortmund – Sevilla, formacionet e mundshme
Çlirim Gashi

09.03.2021 / Sport

Sonte rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve në kuadër të fazës së eliminatorëve.

Në kuadër të kësaj faze sonte do të zhvillohet ndeshja Borussia Dortmund ndaj Sevillës.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave përfundoi me rezultat 2:3, në të mirë të Dortmund-it.

Kështu gjermanët arritën të sigurojnë fitore përmes dy golave të Haaland dhe mesfushorit Mahmoud Dahoud.

Përmes një fitore të mundshme në shtëpi, Dortmund do ta prekte fazën e çerekfinales, po ashtu edhe një barazim i mundshëm i mjafton gjermanëve që të tejkalojnë skuadrën spanjolle.

Formacionet e mundshme:

Borussia Dortmund (4-3-2-1): Hitz; Morey, Can, Hummels, Guerreiro; Delaney, Bellingham, Dahoud; Reus, Hazard; Haaland

Sevilla (4-3-3): Bounou; Navas, Kounde, Carlos, Acuna; Jordan, Fernando, Rakitic; Suso, En-Nesyri, Ocampos

21:00 Borussia Dortmund – Sevilla (Stadiumi Signal Iduna Park)

RAPORTO