Diego Godin dëshiron të transferohet në Serie A

20.01.2019

Diego Godin dëshiron të shkëmbejë La Ligën për Serie A dhe të largohet nga Atletico Madrid për t’u bashkuar me Interin, sipas Beppe Marotta, për Calcio Mercato. Godin ka kaluar dekadën e fundit të karrierës së tij në Spanjë, duke nënshkruar fillimisht për Villarrealin në vitin 2007 përpara se të kalonte në Atletico në vitin […]

Diego Godin dëshiron të transferohet në Serie A Foto: Ilustrim

Diego Godin dëshiron të shkëmbejë La Ligën për Serie A dhe të largohet nga Atletico Madrid për t’u bashkuar me Interin, sipas Beppe Marotta, për Calcio Mercato.

Godin ka kaluar dekadën e fundit të karrierës së tij në Spanjë, duke nënshkruar fillimisht për Villarrealin në vitin 2007 përpara se të kalonte në Atletico në vitin 2010.

Marotta megjithatë është i bindur se 32-vjeçari, i cili u emërua në skuadrën e Kupës Botërore të vitit 2018 të turneut vitin e kaluar në Rusi, mund të joshet në klubin italian, Inter.