Depay do të bashkohet me Man City ose Chelsea

29.01.2019

Sulmuesi holandez, i cili aktualisht është në Ligën 1, Lyon, gjithashtu do të jetë i hapur për të shkuar në PSG, Bayern Munich, Barcelona apo Real Madrid. Memphis Depay ka lënë derën hapur për një lëvizje të ardhshme në Manchester City ose Chelsea, ai dëshiron të largohet nga Lyon në një fazë për “një nga […]

Depay do të bashkohet me Man City ose Chelsea Foto: Ilustrim

Sulmuesi holandez, i cili aktualisht është në Ligën 1, Lyon, gjithashtu do të jetë i hapur për të shkuar në PSG, Bayern Munich, Barcelona apo Real Madrid.

Memphis Depay ka lënë derën hapur për një lëvizje të ardhshme në Manchester City ose Chelsea, ai dëshiron të largohet nga Lyon në një fazë për “një nga më të mirat në Evropë”.

Ndërkombëtar i Holandës iu dha një mundësi Premier League kur u transferua në Old Trafford për 33 milion dollarë në verën e vitit 2015.

Depay ka rizbuluar shkëndijën e tij në Francë, duke kontribuar në një numër mbresëlënës të golave ​​dhe asistimeve dhe po fillon të regjistrohet edhe njëherë në radarin e transferimit të palëve kryesore.

24-vjeçari është i vendosur të transferohet në një ekip tjetër, duke i thënë drejtuesit holandez, Heldenit: “Lyon është një klub i madh, por jo një nga pesë më të mirat në Europë.

“Dua të shkoj në një klub si Real Madrid, Barcelona, ​​Chelsea, Manchester City, Paris Saint-Germain apo Bayern Munich”, tha Depay.

“Dua të shkoj në një qytet që përshtatet me mua dhe një klub që më përshtatet, në një ekip që me të vërtetë dëshiron të luajë futboll”.

Depay shtoi mundësinë për të siguruar një lëvizje në Santiago Bernabeu: “Unë gjithmonë flas për Real Madridin, një klub mbretëror”.

“Por tani jam i përqendruar te Lyoni dhe pastaj shohim se ku përfundoj.”

Depay arriti vetëm 53 paraqitje gjatë 18 muajve të tij, në Manchester United.