Deklarata e Ismet Munishit për Milot Rashicën bënë bujë edhe në Gjermani

Deklarata e ish-trajnerit të Milot Rashicës, Ismet Munishi, ka bërë bujë në mediat gjermane.

Trajneri i Ballkanit, deklaroi se Rashicës është lojtari i deal për të zëvendësuar Sanchon tek Borussia Dortmund.

Kjo deklaratë është bërë lajm në mediat gjermane, të cilat i referohen Munishit si ish-trajneri i Milotit.

Lojtari i Kosovës dhe Ëerder Bremenit ka shkëlyer këtë vit në Bundesligë.

“Ish-trajneri zbulon: Rashica është pasardhësi i Sanchos tek BVB”, shkruan “fussballtransfers.com”, raporton Gazeta Olle.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.