De Jong pranoi bisedimet me PSG dhe Man City para nënshkrimit me Barcelonën

  • 24.01.2019
De Jong pranoi bisedimet me PSG dhe Man City para nënshkrimit me Barcelonën

Nënshkrimi i ri i De Jong me Blaugranët ka zbuluar se ai kishte bisedime me gjigandët e tjerë evropianë përpara se të nënshkruante me Barcelonën.

Ylli i Barcelonës, Frenkie de Jong, zbuloi se ai foli me Paris Saint-Germain dhe menaxhuesin e Manchester City, Pep Guardiola para se të vendoste për një lëvizje tek Barcelona.


Për të arritur deri tek kjo marrëveshje, Barcelona zhvilloi një luftë të pa kompromis me skuadrën e Paris Saint Germain dhe Manchester City.

“Kam biseduar me PSG, po telefonova Maxwell për ta lajmëruar se nuk do të bashkohem me ta, gjithashtu i thash se agjenti im ka informuar skuadrën. Kam biseduar edhe me Guardiolan për një kalim të mundshëm tek Manchester City” ka thënë De Jong.

Po ashtu, ai tha se “Barcelona më ka dëshiruar për një kohë të gjatë. Ata u munduan të nënshkruajnë me mua edhe vitin e kaluar, por kishin gjendjen e vështirë financiare dhe nuk mund të shpenzonin shumë”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë