Daku hero, Ballkani fiton ndaj Feronikelit dhe merr pozitën e parë

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Ballkanit dhe Feronikelit, duel ky në kuadër të xhiros së 20’të në Superligën e Kosovës në futboll.

Ballkani ishte me fat kësaj radhe, pasi me golin e Dakut në minutën e 80’të e fitoi këtë sfidë.

Me këtë fitore skuadra nga Suhareka merr kreun e tabelës me 44 pikë po aq ka edhe Drita që ka zbritur në vendin e dytë.

RAPORTO