Crystal Palace nënshkruan me Batshuayi nga Chelsea

01.02.2019

Crystal Palace ka arritur një marrëveshje, me Michy Batshuayi të Chelseas deri në fund të sezonit. Nga favorizimi në Stamford Bridge, Batshuayi ka pasur shumë suksese, të një pas njëshme në Borussia Dortmund në fillim të 2018, duke shënuar nëntë gola në 14 ndeshje për klubin e Bundesligës. Një lëvizje e dytë e përkohshme në […]

Crystal Palace nënshkruan me Batshuayi nga Chelsea Foto: Ilustrim

Crystal Palace ka arritur një marrëveshje, me Michy Batshuayi të Chelseas deri në fund të sezonit.

Nga favorizimi në Stamford Bridge, Batshuayi ka pasur shumë suksese, të një pas njëshme në Borussia Dortmund në fillim të 2018, duke shënuar nëntë gola në 14 ndeshje për klubin e Bundesligës.

Një lëvizje e dytë e përkohshme në Valencia, megjithatë, nuk arriti të jepte frytet, dhe e anuloji marrëveshjen përpara kohës në janar pas vetëm tre golave në 23 ndeshje.

Por ishte një klub tjetër i Londrës i cili përfundimisht vulosi një lëvizje pasi bisedimet midis Spurs dhe Chelsea u shkatërruan.

“Kjo është një nënshkrim fantastik për Crystal Palace,” tha kryetari i Crystal Palace.

“Michy është një lojtar që ne kemi admiruar gjatë dhe jam i kënaqur që ne kemi arritur më në fund ta marrim atë në një fanellë të kuqe dhe blu. Ai do të jetë një shtesë e mrekullueshme në skuadrën tonë “.

Crystal Palace, i cili aktualisht është i 15-ti në Premier Ligë, do të përballet me Fulhamin të shtunën pas një barazimi 1-1 me Southampton të mërkurën.