Crystal Palace nënshkruan me Batshuayi nga Chelsea

  • 01.02.2019
Crystal Palace nënshkruan me Batshuayi nga Chelsea

Crystal Palace ka arritur një marrëveshje, me Michy Batshuayi të Chelseas deri në fund të sezonit.

Nga favorizimi në Stamford Bridge, Batshuayi ka pasur shumë suksese, të një pas njëshme në Borussia Dortmund në fillim të 2018, duke shënuar nëntë gola në 14 ndeshje për klubin e Bundesligës.


Një lëvizje e dytë e përkohshme në Valencia, megjithatë, nuk arriti të jepte frytet, dhe e anuloji marrëveshjen përpara kohës në janar pas vetëm tre golave në 23 ndeshje.

Por ishte një klub tjetër i Londrës i cili përfundimisht vulosi një lëvizje pasi bisedimet midis Spurs dhe Chelsea u shkatërruan.

“Kjo është një nënshkrim fantastik për Crystal Palace,” tha kryetari i Crystal Palace.

“Michy është një lojtar që ne kemi admiruar gjatë dhe jam i kënaqur që ne kemi arritur më në fund ta marrim atë në një fanellë të kuqe dhe blu. Ai do të jetë një shtesë e mrekullueshme në skuadrën tonë “.

Crystal Palace, i cili aktualisht është i 15-ti në Premier Ligë, do të përballet me Fulhamin të shtunën pas një barazimi 1-1 me Southampton të mërkurën.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë