Çlirim Gashi
13.03.2019, 13:52

Cristiano Ronaldo vlerësohet si heroi i ndeshjes së djeshme!

Juventusi ka arritur që ta bëjë mrekullinë duke kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

“Zonja e Vjetër” përmbysi rezultatin 2-0 nga ndeshja e kaluar duke shënuar tre gola sonte dhe duke siguruar kualifikimin tutje me rezultat të përgjithshëm 3-2.

Ky rikthim sensacional u arrit falë Cristiano Ronaldos i cili shënoi të tre golat.

Me këtë fitore, Juventusi i bashkohet Ajaxit, Tottenhamit, Manchester Unitedit, Portos dhe Manchester Cityt në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve.