Cristiano Ronaldo: Nuk erdha në Manchester United për të përfunduar në vendin e gjashtë apo të shtatë

Ai pranoi se gjërat duhet të ndryshojnë në klub.

14.01.2022 / Sport

Cristiano Ronaldo: Nuk erdha në Manchester United për të përfunduar në vendin e gjashtë apo të shtatë
Foto: Ilustrim

Cristiano Ronaldo beson se rindërtimi i Manchester United mund të marrë pak kohë, por ai ka kërkuar që Ralf Rangnick t’i jepet kohë për të zgjidhur rrëmujën.

36-vjeçari u rikthye në klub verën e kaluar me shumë bujë dhe pritshmëri, por sezoni ka evoluar keq për Djajtë e Kuq, me skuadrën që dështoi të shkojë nën drejtimin e Ole Gunnar Solskjaer – i cili u shkarkua në nëntor – dhe gjithashtu nën drejtimin e ri. shefi i përkohshëm Rangnick.


“Nuk dua të jem këtu për të qenë në vendin e gjashtë, apo të shtatë, apo të pestë”, tha Ronaldo për Sky Sports.

“Unë jam këtu për të provuar të fitoj, për të konkurruar.

“Mendoj se për të ndërtuar gjëra të mira, ndonjëherë duhet të shkatërrosh disa gjëra.

“Pra pse jo – vit i ri, jetë e re dhe shpresoj që Manchester United të jetë në nivelin që duan tifozët. Ata e meritojnë këtë.

“Ne jemi të aftë të ndryshojmë gjërat tani. Unë e di rrugën, por nuk do ta përmend këtu sepse nuk mendoj se është etike nga ana ime ta them këtë.

“Ajo që mund të them është se ne mund të bëjmë më mirë – të gjithë ne. Manchester United i përket gjërave të rëndësishme, kështu që ne duhet ta ndryshojmë atë.

“Unë mendoj se ne konkurrojmë, por nuk jemi ende në nivelin tonë më të mirë. Por ne kemi një rrugë të gjatë për t’u përmirësuar dhe besoj se nëse ndryshojmë mendje, mund të arrijmë gjëra të mëdha.”

Thirrje për durim

Ronaldo pranoi të trishtuar kur pa Solskjaer të largohej nga klubi, por ai hodhi mbështetjen e tij pas Rangnick për të bërë ndryshimet e nevojshme.

“Është gjithmonë e trishtuar dhe e vështirë”, tha Ronaldo.

“Ole luante me mua më parë dhe tani ai ishte trajner. Një person fantastik.

“Kur u largua të gjithë ishin të trishtuar, por kjo është pjesë e futbollit.

“Kur gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshiron klubi, klubi duhet të ndryshojë.

“Që kur [Rangnick] erdhi pesë javë më parë, ai ndryshoi shumë gjëra.

“Por atij i duhet kohë për t’ua përcjellë idetë e tij lojtarëve.

“Duhet kohë, por besoj se ai do të bëjë një punë të mirë. Ne e dimë se nuk po luajmë futbollin më të mirë, por kemi shumë ndeshje për të përmirësuar.

“Që kur ai erdhi, mendoj se në disa pika jemi më mirë, por atij i duhet kohë.

“Nuk është aq e lehtë të ndryshosh mentalitetin e lojtarëve dhe mënyrën se si ata luajnë, kulturën, sistemin si ai.

“Unë besoj se ai do të bëjë një punë të mirë.”

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *