Cristiano Ronaldo drejton Manchester United në 16-shen e fundit

23.11.2021

Manchester United mund të ketë disa probleme, por ata do të jenë në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve 2021/22 falë një fitoreje 2-0 si mysafir ndaj Villarrealit në një nga ndeshjet e para të së martës. Golat e vonuar nga Cristiano Ronaldo dhe Jadon Sancho siguruan që Michael Carrick të fitonte në ndeshjen e […]

Cristiano Ronaldo drejton Manchester United në 16-shen e fundit Foto: Ilustrim

Manchester United mund të ketë disa probleme, por ata do të jenë në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve 2021/22 falë një fitoreje 2-0 si mysafir ndaj Villarrealit në një nga ndeshjet e para të së martës. Golat e vonuar nga Cristiano Ronaldo dhe Jadon Sancho siguruan që Michael Carrick të fitonte në ndeshjen e tij të parë si trajner i përkohshëm.

Nuk pati shumë mundësi në pjesën e parë të kësaj loje, përveç goditjeve të lira të humbura nga Ronaldo dhe Dani Parejo.

Në pjesën e dytë, David de Gea bëri një pritje të jashtëzakonshme nga Manu Trigueros, ndërsa Arnaut Danjuma gjuajti gjithashtu.

Por, Manchester United përfundoi i fortë dhe ishte skuadra më e mirë në 20 minutat e fundit, me Sancho që i dha ca punë për të bërë portierit të Villarreal Geronimo Rulli.

Rulli më pas u përpoq të luante një top nga pjesa e pasme, por puna e mirë e Fredit provokoi një top të lëshuar dhe Ronaldo ishte pikërisht aty, në gjendje të godiste portierin argjentinas për golin e hapjes në minutën e 78-të.

Pasi Marcus Rashford tërhoqi një tjetër pritje të Rulli, portieri i Villarrealit nuk mundi të bënte asgjë në minutën e 90-të të Sancho-s në këndin e sipërm. Fredi bëri mirë që fitoi sërish topin, duke i lejuar Manchester United të vuloste tre pikët në kundërpërgjigje.