CR7 meriton Ballon d’Or – Matuidi

30.11.2018

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi beson se shoku i ekipit Cristiano Ronaldo meriton të fitojë Topin e Artë. Ronaldo, 33 vjeç, është një kandidat për të fituar çmimin Ballon d’Or për një rekord të gjashtën herë pasi kryesoi Real Madridin me një kurorë të tretë të Ligës së Kampionëve para kësaj sezone. Ylli portugez përpara […]

CR7 meriton Ballon d’Or – Matuidi Foto: Ilustrim

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi beson se shoku i ekipit Cristiano Ronaldo meriton të fitojë Topin e Artë.

Ronaldo, 33 vjeç, është një kandidat për të fituar çmimin Ballon d’Or për një rekord të gjashtën herë pasi kryesoi Real Madridin me një kurorë të tretë të Ligës së Kampionëve para kësaj sezone.

Ylli portugez përpara bëri kalimin në Juventus në korrik dhe bashkëlojtari Matuidi mbështeti Ronaldon për të fituar të çmimin Ballon d’Or.

“Cristiano Ronaldo meriton ta fitojë atë,” tha Matuidi për Sky Sport Italia.

“Ai gjithmonë dëshiron që të bëjë ndryshime të mira për skuadrën e tij” – tha Matuidi.