Courtois: Real Madrid duhet të nënshkruajë me Hazard përpara Neymar

  • 02.02.2019
Courtois: Real Madrid duhet të nënshkruajë me Hazard përpara Neymar

Dyshja ka qenë e lidhur me lëvizjet në Santiago Bernabeu këtë verë, por ata kanë dhënë koston e tyre por, nuk ka gjasa që të dy të nënshkruajnë për klubin spanjoll.

Thibaut Courtois do të zgjedhë Eden Hazard përpara Neymar, për të nënshkruar për Real Madridin.


Courtois luajti së bashku me bashkëlojtarin e tij të Belgjikës për katër sezone në Chelsea përpara se të transferohej në Santiago Bernabeu në gushtin e kaluar.

Kryeqyteti spanjoll shpesh është shpallur si një destinacion i ardhshëm për Hazard, i cili ende duhet të angazhohet në klubin e Premier Ligës para përfundimit të sezonit të ardhshëm.

Aktiviteti i Madridit ka qenë disi në kundërshtim me epokën Galacticos gjatë dritareve të fundit të transferimit dhe trajneri i kreut Santiago Solari dhe paraardhësi i tij Julen Lopetegui kanë ndjerë efektet e Cristiano Ronaldos që nuk janë zëvendësuar pas largimit të tij në Korrik për Juventusin.

Ish-ylli i Barcelonës Neymar është raportuar të mbetet një objektiv i Madridit, por Courtois beson se Hazard do të ishte një nënshkrim më i mirë.

Në një intervistë me gazetën belge Het Nieuwsblad, portieri 26-vjeçar tha: “Unë do të zgjedh Edenin, natyrisht. Më pëlqen shumë, por zgjedhja është në bord.

“Unë nuk e di se çfarë do të ndodhë. Kjo nuk është një pyetje për mua, por për kryetarin dhe menaxhmentin.

“Karim Benzema është në një formë të mirë dhe ka shënuar 17 gola. Gareth Bale ka filluar mirë, por më pas ka pasur lëndime të shumta.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë