Bizneset Vende Pune Ofertat

Cila është vlera neto e Ronaldinhos dhe çfarë përkrahje ka ai?

Cila është vlera neto e Ronaldinhos dhe çfarë përkrahje ka ai?

02.04.2018 Sport

 

Ronaldinho ka fituar para të mëdha si në fushë ashtu dhe jashtë fushës që prej fitimit të Kupës Botërore të vitit 2002 me Brazilin.

Të ardhurat e tij u rritën ndjeshëm pas shkëmbimit të PSG për Barçën përpara sezonit 2003-04 në një transferim prej 25 milionë funtesh. Më vonë, ai do ti bashkohej Milanit në vitin 2008 për 18 milionë funte në një kontratë trevjeçare me vlerë 5.1 milionë funte në vit, plus 875.000 funte në vit shpërblime.

Pas një lëvizjeje të vitit 2011, rënia e Ronaldinho u rrëzua nga £ 100,000 në javë në Flamengo deri në £ 24,000 në javë, megjithëse ai kishte potencialin për të fituar më shumë se 244,000 £ në vit . Kontrata e tij ishte shkurtuar, megjithatë, duke pretenduar se klubi brazilian nuk e kishte paguar atë.

Kontrata përfundimtare e 38-vjeçarit si një futbollist profesionist u lidh me Fluminense  rreth 150,000-një muaj plus pagesa të mëtejshme nga të drejtat e imazhit, edhe pse përsëri kontrata u anullua pas disa muajsh të të qënit në klub.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë