Chelsea zyrtarizon Aubameyangin dhe Zakarian

  • 02.09.2022
Chelsea zyrtarizon Aubameyangin dhe Zakarian

Në orët e fundit të afatit kalimtar veror të transferimeve, klubi futbollistik londinez, Chelsea ka bërë dy goditje të mëdha.

Në ditën e fundit të afatit kalimtar veror të transferimeve, Chelsea ishte mjaft aktive, kështu duke arritur që të transferojnë sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang, po ashtu edhe mesfushorin Denis Zakaria.

Klubi londinez për transferimin e Aubameyang ka bërë marrëveshje me klubin katalunas, Barcelonën për shumë prej 12 milionë eurosh si dhe shërbimet e Marcos Alonso.


Aubameyang para se të transferohej në La Liga te Barcelona, ai ishte pjesë e Premier Ligës te Arsenali, kështu duke vlerësuar se ai pritet që të arrijë objektivat e Chelseat pasi që ka njohuri rreth futbollit anglez.

Gjithashtu, Chelsea kompletoi edhe huazimin e mesfushorit Denis Zakaria nga klubi italian, Juventus.

Chelsea zyrtarizimin e kishin bërë diku pas orës 2 pas mesnate, kjo pasi që ata ishin vonuar deri sa kishin bërë gati prezantimin e sulmuesit dhe mesfushorit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë