Chelsea po përgatit një sulm të dyfishtë në Bundesliga

Chelsea po përgatit një sulm të dyfishtë në Bundesliga
Çlirim Gashi

29.01.2021 / Sport

Ardhja e Thomas Tuchel si trajner në Chelsea, ka filluar të mendojë për transferimet në klub.

Skysport ka raportuar se Chelsea është gati të rivalizojë Real Madridin për David Alaba dhe Erling Haaland.

Blutë janë duke pasur parasysh modelin e tyre të pronësisë mjaft likuid dhe besojnë se ata mund ta përdorin këtë në avantazhin e tyre gjatë verës kur planifikojnë të nënshkruajnë të dy lojtarët.

Alaba pritej të bashkohej me Realin në një transferim falas në verë, por Chelsea beson se ata mund të ofrojnë një paketë më fitimprurëse ndërsa kontrata e Haaland në Dortmund shkon deri në 2024.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit