Chelsea me sulmues të ri

  • 20.11.2018
Chelsea me sulmues të ri

Pat Nevin beson se Olivier Giroud dhe Alvaro Morata ende kanë një rol për të luajtur në Stamford Bridge, por ai sheh se një tjetër interpretues i provuar po nënshkruhet.

Chelsea do të ketë “një qendër të re përpara sezonin e ardhshëm”, thotë legjenda e klubit Pat Nevin, por një marrëveshje tjetër e madhe nuk parashikon “fundin e rrugës për Alvaro Morata dhe Olivier Giroud”.


Chelsea ka investuar shumë në talent të mrekullueshëm gjatë transferimeve të fundit, me ndërkombëtarët e Spanjës dhe Francës fituar në verën e 2017 dhe në janar respektivisht.

Morata dhe Giroud kanë ofruar shenja të dukshme për atë që ata janë të aftë, por të dy kanë duruar edhe uljet në formë që kanë parë vlerën e tyre për shkakun kolektiv në pyetje.

“Unë pres një qendër të re përpara sezonit të ardhshëm. Por që janë tre sulmues nuk është përtej sferave të mundësisë”.

“Futbolli nuk ka të bëjë vetëm me statistikat” – tha Nevin.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë