Chelsea fiton bindshëm nga Crystal Palace

Chelsea fiton bindshëm nga Crystal Palace
Çlirim Gashi

10.04.2021 / Sport

Chelsea ka fituar thellë në fushën e Crystal Palace në një ndeshje në kuadër të Premier League.

Rezultati ka qenë 1-4. 

Skuadra e Tuchel e mbylli ndeshjen që në pjesën e parë me golat e Havertz, Pulisic dhe Zouma.

Në pjesën e dytë, vendasit shënuan golin e nderit me Benteke, por për Chelsea-n shënoi sërish Pulisic për golin e rezultat përfundimtar 1-4.

RAPORTO