Chelsea dhe Man City dëshirojnë transferimin e Lewandowskit

Chelsea dhe Man City dëshirojnë transferimin e Lewandowskit
Çlirim Gashi

07.05.2021 / Sport

Mediumi spanjoll, ESPN, ka raportuar se Robert Lewandowski akoma nuk ka vendosur për të ardhmen e tij.

Tutje, ESPN thotë se Manchester City dhe Chelsea janë në kërkim të një sulmuesi ‘9’ dhe pikërisht polaku i përshtatet sistemit të tyre.

Presidenti i Chelsea, Roman Abramovich, ka thënë se do të transferojë në verë një sulmues të shtrenjtë, pikërisht atë që Thomas Tuchel e kërkon.

Në anën tjetër, ‘Qytetarët’ kërkojnë të përforcojnë pozitën e sulmuesit kryesor pasi Sergio Aguero do të largohet nga klubi.

Chelsea dhe Man City janë shfaqur si pretendentë për të nënshkruar me Robert Lewandowskin këtë verë, burimet i kanë thënë ESPN, me sulmuesin të pavendosur për të ardhmen e tij. 

RAPORTO