Chelsea dhe Atletico Madrid bien dakort për Alvaro Moratan

Chelsea dhe Atletico Madrid bien dakort për Alvaro Moratan

Atletico Madrid ka rënë dakord të huazojë Alvaro Morata nga Chelsea me një mundësi për të blerë për 54.9 milion euro.

Gonzalo Higuain do të arrijë në Stamford Bridge në një marrëveshje të ngjashme, duke e lejuar Moratën që të kthehet në klub, ku ai filloi karrierën e tij.


Morata u transferua tek Chelsea për një vlerë monetare prej 64.4 milionë euro, duke menaxhuar vetëm 24 sulme në 72 paraqitje në të gjitha ndeshjet.

Shkarkimi i sulmuesit 26-vjeçar është gjithashtu një hap i madh në ofertën e Chelseat për të marrë përsipër marrëveshjen e huazimit të Gonzalo Higuain, me Blues që tashmë ka arritur një marrëveshje me klubet italiane, AC Milan dhe Juventus.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës