Chelsea dëshiron Kessie në marrëveshjen me Bakayoko

Skuadra angleze, duan yllin e Bregut të Fildishtë nëse do të bëhet marrëveshja e Bakayoko si lloj shkëmbimi.

Chelsea do t’i kërkojë Milanit të përfshijë Franck Kessie në çdo marrëveshje që do të shihte shenjën e Tiemoue Bakayoko përgjithmonë për ekipin e Serie A, raporton Daily Star.

Cilin nga kryetarët e degëve të partive në Suharekë do ta votoni në zgjedhjet e 14 shkurtit?

Bakayoko, një performues i shquar në Monako, nuk arriti të përmbushë pritshmëritë në Stamford Bridge, por ka rindërtuar reputacionin e tij në San Siro.

Marrëveshja e huazimit të mesfushorit të Francës skadon në fund të sezonit, por Rossonerët kanë mundësinë për të blerë.

Në mënyrë të ngjashme, Milani është i detyruar të blejë Kessie nga Atalanta kur huaja e tij dyvjeçare është në fund të mandatit, dhe Blues janë të prirur që të marrin menjëherë në Londër.

RAPORTO