Kandidatët për Kuvend Komunal:

AAK
Bexhet Kuçi
2 Mihrije Suka
3 Aziz Bytyqi
4 Reshat Selimaj
5 Enver Shabani
6 Besa Kuqi
7 Lirim Qatani
8 Arlind Hajdaraj
9 Aferdita Mamaj
10 Vullnet Luzhnica
11 Emrush Bytyçi
12 Sanije Kuçi-Rexhepaj
13 Bujar Shala
14 Beqir Berisha
15 Florina Baftijaj
16 Gent Ndrecaj
17 Miranda Fondaj
18 Edona Hasani
19 Beqir Palushi
20 Bukurije Maksutaj
21 Fidaije Kukaj
22 Edon Sadikaj
23 Marigona Suka-Bungu
24 Liridona Balaj
25 Jeton Elshani
26 Edi Bytyqi
27 Rozeta Jahaj
28 Zgjim Gashi
29 Ylli Rraqi
30 Myrvete Shala
31 Mimoza Bajraktari
32 Driton Maliqaj
33 Saranda Bajraktari
34 Xhevxhet Gashi
LDK
Shefket Kolgeci
2 Urim Suka
3 Bulëza Kuçi
4 Flamur Bytyçi
5 Kushtrim Kuçi
6 Elmaze Bytyçi
7 Selman Kolgeci
8 Milit Elshani
9 Shqipe Ramaj
10 Alban Berisha
11 Brahim Curri
12 Jehona Shala
13 Xhavit Bytyçi
14 Qendrim Morina
15 Fahrije Sopa
16 Ali Shala
17 Vehbi Krasniqi
18 Kosovare Kokollari
19 Jeton Hoti
20 Dukagjin Latifi
21 Doruntina Zenelaj
22 Arben Hamzaj
23 Ilir Sopaj
24 Donjeta Kabashaj
25 Altin Bujari
26 Ilir Bytyçi
27 Albulena Fetiu-Hasanaj
28 Ardian Elshani
29 Dardan Vrella
30 Qendresa Shala
31 Mentor Gallapeni
32 Driton Muhaxheri
33 Besarta Daka
34 Bashkim Ndrecaj
LVV
Liridon Fandaj
2 Pranvera Berisha
3 Hetem Muharremaj
4 Laureta Tafaj
5 Agron Maliqaj
6 Jetmir Durmishi
7 Valmire Kryeziu
8 Drilon Zyba
9 Qëndrim Elshani
10 Festë Kabashi
11 Pajtim Lezi
12 Arbër Aliaj
13 Florije Gegaj
14 Arbes Gashi
15 Islam Morina
16 Erlida Bajrami
17 Arsim Muqa
18 Latif Krasniqi
19 Arbërie Bytyqi
20 Arsim Tafolli
21 Astrit Dakaj
22 Arjeta Morina
23 Sami Buzhala
24 Faton Zekolli
25 Arberita Morina
26 Faton Kololli
27 Merlinda Bekteshi
28 Besnik Kryeziu
29 Albulena Krasniqi
30 Granit Hoti
31 Gentiana Daka
32 Qendrim Gashi
33 Veton Shala
34 Yllka Kadolli
PDK
Jeton Rrakaqi
2 Dardan Berisha
3 Mevlude Kabashi
4 Egzon Kryeziu
5 Rilind Krasniqi
6 Ilirjana Basha
7 Liridon Jollxhiu
8 Jeton Baku
9 Arlinda Trolli
10 Bajram Basha
11 Arber Elshani
12 Sheqerie Zyrapi
13 Bashkim Bajramaj
14 Valon Elshani
15 Marigona Vataj
16 Reshat Selimaj
17 Shaip Selimi
18 Çendresa Krasniqi
19 Jashar Bytyçi
20 Ismet Ahmeti
21 Floriana Kadriu
22 Ardit Cikaqi
23 Artane Bytyçi
24 Flutura Shukolli
25 Blerim Selimi
26 Lutfi Kadriaj
27 Besarta Veselaj
28 Burim Gashi
29 Erjon Morina
30 Arjana Fangu
31 Muhamet Sallauka
32 Melihate Bungu
33 Floriana Gashi
34 Alush Shala
NISMA
Jehona Rrafshi
2 Avni Lubovci
3 Antoneta Berisha
4 Edonis Bytyqi
5 Kujtesë Bytyçi
6 Lavdije Gashi
7 Arsim Gollopeni
8 Sahide Muharremi
9 Blerta Rrafshi
10 Nadije Hysenaj
11 Leotrim Gashi
12 Vezire Kadriaj Maksutaj
13 Besiana Fangu
I.TH
Herolind Limaj
2 Hysni Bytyçi
3 Almenta Kryeziu
4 Lumbardh Sopa
5 Besim Krasniqi
6 Vlore Kryeziu
7 Hisen Bytyqi
8 Gëzim Helshani
9 Rita Elshani
10 Eduard Fangu
11 Mustaf Elshani
12 Fjolla Elshani
13 Ismajl Fetaj
14 Agim Kuçi
15 Nora Tërshani
16 Tauland Kuçi
17 Shaip Kuçi
18 Bleona Gashi
19 Gzim Musaj
20 Arton Baralija
21 Fahrije Hoxhaj
shfaq

Chelsea bën një ofertë për ta sjellë Romelu Lukakun përsëri në Stamford Bridge

30.07.2021 / Sport

Chelsea bën një ofertë për ta sjellë Romelu Lukakun përsëri në Stamford Bridge
Foto: Ilustrim

Chelsea ka nisur një ofertë të madhe për të nënshkruar me ish-sulmuesin e tyre Romelu Lukaku, sipas raporteve në Itali.

Botimet italiane Corriere della Sera dhe La Gazzetta dello Sport kanë thënë se oferta e parë e Chelsea është rreth 130 milion euro për ta sjellë lojtarin përsëri në Stamford Bridge.

Edhe pse Interi ka kaluar nëpër vështirësi financiare dhe ka shitur lojtarë si rezultat, nuk ka pasur asnjë shenjë nga klubi apo lojtari se Lukaku është gati të largohet këtë verë.

Pavarësisht se iu ofruan paga më të larta në Chelsea, besohet gjerësisht se Lukaku është i lumtur të qëndrojë në Milano.


Që kur sulmuesi belg u largua nga Old Trafford për Milan në 2019, ai ka qenë një nga lojtarët më të mirë në Serie A, duke shënuar 64 gola në 95 paraqitje dhe ishte vendimtar në kthimin e Skudetos së parë të Interit që nga viti 2010.

Gjatë kohës që Lukaku ishte në Chelsea, nën disa menaxherë ai nuk ishte në gjendje të merrte kohën e lojës dhe u dërgua përfundimisht në huazim te West Brom dhe Everton.

Pas huazimeve të suksesshme, Lukaku fitoi një lëvizje në Everton që çoi në transferimin e tij mega në Manchester United.

Lukaku ka folur shumë për klubin e Londrës Perëndimore pavarësisht se ka marrë vetëm 10 paraqitje në Premier League. Në fillim të këtij viti, kur u pyet për Chelsean, ai tha: “Asgjë përveç dashurisë. Më dhanë një mundësi për të ardhur në Premier League si fëmijë.

“Nuk mund të kesh gjithçka në jetë dhe unë jam i kënaqur me këtë. Më vjen mirë që përvoja më çoi këtu ku jam sot.”

Raportohet se Thomas Tuchel po kërkon të shtojë një sulmues në arsenalin e klubit pasi golashënuesi më i mirë i tyre në Premier League sezonin e kaluar ishte Jorginho me vetëm 7 gola.

Chelsea është lidhur vazhdimisht me superyllin e Borussia Dortmund, Erling Haaland megjithatë duket se kjo marrëveshje nuk ka gjasa të ndodhë në këtë moment.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *