Champions League, Real Madrid – Chelsea, formacionet e mundshme

Champions League, Real Madrid – Chelsea, formacionet e mundshme
Çlirim Gashi

27.04.2021 / Sport

Real Madrid do të përballen në gjysmëfinale të Champions League.

Kjo ndeshje është paraparë të zhvillohet sot me fillim prej orës 21:00 në stadiumin “Alfredo di Stefano”.

Qendra fizioterapeutike PHYSIO CURE CLINIC sjell eksperiencën gjermane në Suharekë

Për herë të parë në Komunën e Suharekës, të premtën më 14 maj në ora 14:00 hapet qendra fizioterapeutike e specializuar në trajtimin e problemeve të aparatit lëvizës, PHYSIO CURE CLINIC...

Lexo më shumë

Real Madridi ka arritur të kualifikohet tutje në gjysmëfinale duke e mposhtur Liverpoolin, ndërsa Chelsea ka arritur në kualifikim duke e mposhtur Porton.

Kur kanë mbetur edhe disa orë deri në fillimin e takimit janë bërë publike formacionet e mundshme të të dy klubeve.

Te klubi spanjoll priten të mungojnë disa lojtarë si: Ramos, Valverde, Mendy dhe Lucas.

Kurse te klubi anglez pritet të mungojë vetëm Kovacic.

Formacionet e mundshme

Real Madrid: Thibaut Courtois, Varane, Militao, Nacho, Marcelo, Modric, Casemiro, Kroos, Vinicius Junior, Hazard, Benzema.

Trajner: Zinedine Zidane

Chelsea: Edouard Mendy, Christensen, Silva, Azpilicueta, James, Chilwell, Kante, Jorginho, Mount, Pulisic, Werner.

Trajner: Thomas Tuchel

RAPORTO