Champions League, PSG – Man City, formacionet e mundshme

Champions League, PSG – Man City, formacionet e mundshme
Çlirim Gashi

28.04.2021 / Sport

Paris Saint-Germain dhe Manchester City do të përballen në gjysmëfinale të Champions League.

Kjo ndeshje është paraparë të zhvillohet sot me fillim prej orës 21:00 në stadiumin “Parc des Princes”.

Paris Saint-Germain ka arritur të kualifikohet tutje në gjysmëfinale duke e mposhtur Bayern Munich, ndërsa Manchester City ka arritur në kualifikim duke e mposhtur Borussia Dortmund.

Kur kanë mbetur edhe disa orë deri në fillimin e takimit janë bërë publike formacionet e mundshme të të dy klubeve.

Formacionet e mundshme

Paris Saint-Germain: Keylor Navas, Alessandro Florenzi, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Abdou Diallo, Idrissa Gana Gueye, Leandro Daniel Paredes, Angel Di Maria, Marco Verratti, Neymar, Kylian Mbappe.

Trajner: Mauricio Pochettino

Manchester City: Ederson Moraes, Kyle Walker, John Stones, Ruben Dias, Joao Cancelo, Rodri, Ilkay Gundogan, Riyad Mahrez, Kevin De Bruyne, Bernardo Silva, Phil Foden.

Trajner: Josep Guardiola

RAPORTO