Sport

Celina optimist: Do të provojmë të fitojmë kundër Anglisë

Foto: Ilustrim

Nesër zhvillohet ndeshja Angli – Kosovë nga ora 20:45, ndeshje e cila është shumë e rëndësishme në kualifikimet e EURO2020, ndërsa ylli i Kosovës, Bersant Celina është shprehur tejet optimist përpara kësaj ndeshje.

Kombëtarja e Kosovës do të përballet me kombëtaren angleze të drejtuar nga Gareth Southagate në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 si dhe këto dy kombëtare janë të vetmet që nuk kanë pësuar humbje në grupin A.

“Unë nuk mendoj se duhet të shqetësohemi për Anglinë, por duhet të përqendrohemi te vetja. Çfarë duhet të bëjmë ne”, tha Celina, përcjell lajmi.net.

”Fitorja ndaj Çekisë na ka dhënë besim dhe më e rëndësishmja kemi arritur të marrim të tre pikët që të mund të futemi në këtë lojë kundër Anglisë me më shumë liri”.

“Do të provojmë dhe të fitojmë, por nëse humbasim, të paktën i kemi tre pikë nga ndeshja e kaluar. Do të ishte më keq nëse do t’i humbnim të dyja ndeshjet”.

Cineplexx organizon eventin Family Night me çmim special të biletave

Cineplexx sjell premierën e filmit Playing with Fire, për të cilin do të organizojë një event Family Night në të dy kinematë.

”Personalisht, unë mendoj se ekipi po shkon atje me një qëndrim shumë pozitiv dhe besoj se mund të fitojmë. Triumfi i së shtunës përfundimisht na bën kundërshtarë më të rrezikshëm për Anglinë. Ne do të dalim atje dhe do të japim gjithçka”, përfundoi mesfushori i Swanseas.