Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e javës së 31-të në Superligë

28.04.2023

Në fundjavë do të zhvillohet xhiro e 31-të e AlbiMall Superligës së Kosovës në futboll. FFK-ja ka caktuar gjyqtarët të cilët do të ndajnë drejtësinë e këtyre ndeshjeve. Derbi i kësaj jave zhvillohet ditën e diel në stadiumin ”Fadil Vokrri”, aty ku Prishtina do të jetë nikoqire e Llapit. Drejtësinë në këtë përballje do ta […]

Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e javës së 31-të në Superligë Foto: Ilustrim

Në fundjavë do të zhvillohet xhiro e 31-të e AlbiMall Superligës së Kosovës në futboll.

FFK-ja ka caktuar gjyqtarët të cilët do të ndajnë drejtësinë e këtyre ndeshjeve.

Derbi i kësaj jave zhvillohet ditën e diel në stadiumin ”Fadil Vokrri”, aty ku Prishtina do të jetë nikoqire e Llapit.

Drejtësinë në këtë përballje do ta ndajë gjyqtari, Mervan Bejtullahu.

Kampioni në fuqi dhe lideri aktual, Ballkani do të luaj në udhëtim ndaj Dukagjinit.

Kjo ndeshje do të gjykohet nga Genc Nuza.

Më posht i gjeni gjyqtarët e të gjitha ndeshjeve të xhiros së 30-të të Superligës së Kosovës.