Busquets dëshiron ta përfundoj karrieren në Barcelonë

28.11.2018

Sergio Busquets tregon se dëshira e tij është të përfundojë karrierën te Barcelona. Mesfushori i Barcelonës ka bërë 500 paraqitje me ekipin e tij Barcelona. Busquets ka thënë se: “Unë kurrë nuk e kam parë veten diku tjetër”. “Ndihem mirë si në shtëpinë time, në klubin më të mirë në botë, me lojtarë që luftojnë për […]

Busquets dëshiron ta përfundoj karrieren në Barcelonë Foto: Ilustrim

Sergio Busquets tregon se dëshira e tij është të përfundojë karrierën te Barcelona.

Mesfushori i Barcelonës ka bërë 500 paraqitje me ekipin e tij Barcelona.

Busquets ka thënë se: “Unë kurrë nuk e kam parë veten diku tjetër”.

“Ndihem mirë si në shtëpinë time, në klubin më të mirë në botë, me lojtarë që luftojnë për tituj çdo vit, dhe fitojmë trofe të rëndësishëm” tha Busquets.

“Gjithmonë kam thënë se askund nuk do ta kem më mirë se këtu”. shtoi ylli i Barcelonës.