Bundesliga shtyhet përsëri, tashmë pritet të rifillon me këtë datë

Kampionati elitar në Gjermani, Bundesliga nuk pritet të rifillon me 9 maj.

Sipas raportimeve të fundit nga Gjermania, Bundesliga është shtyer përsëri.

Tani data e ri e vazhdimit të kampionati është data 1 qershor.

Bundesliga është pezulluar që nga muaji mars për shkak të koronavirusit, transmeton GazetaOlle

Drejtuesit e Bundesligës kanë shpresë që kampionati mund të rinisë prapë.

Pjesë e kësaj lige janë dy futbollistët e Kombëtares së Kosovës: Valon Berisha dhe Milot Rashica.

RAPORTO